Wybór studia

Wybór odpowiedniego studia produkcyjnego to nie lada wyzwanie! Jak się zapewne domyślasz, cena realizacji nie powinna być jedynym kryterium, którym powinniśmy się kierować, jeśli zależy nam na zachwycającym efekcie. Podpowiadamy, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy.


🤍 Zapoznaj się z portfolio studia.

Nic tak nie mówi o twórcy jak jego portfolio! Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić czy jest ono różnorodne i dopracowane technicznie. Po obejrzeniu przynajmniej kilku filmów z dorobku danego studia, szybko będziemy w stanie stwierdzić czy realizacje są dopracowane, ciekawe i spójne.


🖤 Weź pod uwagę doświadczenie firmy.

Obszerne i dopracowane pod kątem technicznym portfolio wiele mówi o doświadczeniu studia. Niemniej, warto sprawdzić również inne dostępne informacje na jego temat. Od ilu lat działa firma? Z jakimi markami współpracowała? Czy tworzyła realizacje, które nas interesują? To wszystko jest bardzo istotne!


🤍 Oceń poziom profesjonalizmu.

Zwróć uwagę na wizerunek studia. Istotne jest to, jak prezentuje się strona internetowa, czy firma wypuszcza profesjonalne materiały, w których chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat produkcji filmowej oraz czy posiada atrakcyjnie prowadzone profile w mediach społecznościowych. To wszystko mocno świadczy o poziomie profesjonalizmu!


🖤 Jak studio wypada na dalszym poziomie współpracy?

Profesjonalizm firmy, z którą współpracujesz, będzie wyrażał się również na etapie pierwszego kontaktu. Czy firma szybko i sprawnie odpowiedziała na brief, wysyłając nam wycenę i odpowiedzi na nasze pytania? Czy jest w stanie dostosować ofertę do naszego budżetu? Czy proponuje zastępcze rozwiązania, jeśli nie stać nas na realizację? Odpowiednie podejście do Klienta to klucz do udanej współpracy!


🤍 Porównaj wycenę.

Cena realizacji jest, nie ukrywajmy, niezwykle istotna. Bez względu na to, jaki mamy budżet, powinniśmy zwrócić uwagę na konkurencyjność oferty. Jak nasze studio wypada na tle innych? Jak dostosowuje wycenę do jakości swoich realizacji? Czy za atrakcyjną wizualnie i dźwiękowo produkcją kryje się również odpowiedni przekaz reklamowy, dostosowany do profilu komunikowanej marki? Pamiętajmy o tym, że nasz budżet jest cenny na każdym etapie produkcji i zależy nam na określonym efekcie.


🖤 Sprawdź, czy studio potrafi wykazać inicjatywę.

Pamiętajmy również, by przed złożeniem swojego zapytania ofertowego, dokładnie przemyśleć i określić swoje potrzeby oraz oczekiwania. Im dokładniejszy brief, tym sprawniejsza produkcja! Nie wszystko jednak musimy robić sami. Dobre studio produkcyjne powinno zaopiekować się nami i pomóc nam w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania.